Buď silný, aby jsi mohl být užitečný!

Co bylo, co je a co bude..

8. června 2011 v 19:43 | Coup |  Svět traceura
Nevím, kde začít. Je spousta věcí, které dnes chci napsat. A tentokrát bych chtěl napsat článek, který opravdu bude stát za ten čas, který bude prosezený u čtení tohoto článku s názvem "Co bylo, co je a co bude.."

Vždy jsem bral pohyb za něco, co je pro mě prostě nezvladatelné. Počítač u mě byl vždy na prvním místě a ani jsem s tím nechtěl nic dělat. Potom, jednoho dne, jsem na internetu narazil na tzv. umění pohybu Parkour. Neváhal jsem, a začal hledat na serveru Youtube.com. Ovšem jediné, co se mi dostalo před oči, byla videa na styl "Russian Parkour/Freerunning." Hoši ve videu skákali z budovy na budovu, skákali neuvěřitelné výšky a stejně tak takové výšky vylézali. Vzal jsem své dva nejlepší kámoše a šli jsme to zkusit. První zastávka byly gáráže na okraji města. Vylézali jsme na ně po stromě a skákali dolu. Nějakou dobu tak takhle pokračovalo, až do doby, kdy se od nás jeden kamarád odtrhl. Pokračovali jsme tedy dál, a postupem času jsme přicházeli na to, co to parkour vlastně je. Rozhodli jsme se, že začneme pořádně trénovat.
Za nějakou dobu už pro nás parkour nebyl jen koníček, ale náš život. A díky pohybu jsem začal dělat spousta jiných věcí - Posilování, bojové umění a chození ven s přáteli. Díky tomu se počítač ocitl na jednom z posledních věcí, a dnes vím, že bez počítače se žít dá, ale bez pohybu ne.

Ovšem postupem času začal být trénink docela mrtvý, protože jsme se začali věnovat jiné věci, a to skateboardingu. Naštěstí to netrvalo dlouho, a omrzelo nás to. Proč? Protože jsme ztráceli chuť k něčemu takovýmu, jako je parkour. Oba jsme neuvěřitelně vyšli z formy, a tak nezbývalo nic jiného, než se dát zas do kupy, a něco s tím dělat. Věřte, byla to opravdu doba, než se začlo projevovat, že jsme zas skoro ve starých kolejích.

Nedávno jsme zažili asi nejlepší trénink, jaký kdy byl. I když ten den byl neskutečný "pařák," byl to den úžásných pokroků. Díky tomu můžu říct, že nejsme furt tam, kde jsme byli bůh ví jakou dobu, ale konečně jsme pokročili mnohem a mnohem víš. Za jeden den jsme dokázali, co jsme nikdy nedokázali ani za měsíc.

O prázdninách plánujeme, že se konečně začneme učit něco z freerunningu. Ty dva měsíce nebudou jen tak promarněný, budou vloženy do tvrdého tréninku, který, jak doufám, bude mít v sobě opět úžasné pokroky :)

A protože už konečně hodláme pokračovat tvrději, rozhodli jsme se, že by to chtělo někoho nového. Proto jsme se rozhodli, založit tým "Compact Parkour," který bude pořádat tréninky v Třeboni a v okolí pro lidi, který by parkour mohl zajímat a bavit. Vše je zatím v produkci, takže si na bližší informace ještě pár týdnů počkáte!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jakub Keebell Suchan Jakub Keebell Suchan | E-mail | 12. června 2011 v 21:22 | Reagovat

Těšim se na letní tréninky... poslední dobou děláme pokroky jako nikdy a tak doufám že nám to vydrží... A nějakej ten novej člen by to asi taky oživil i když ze začátku nás asi bude trochu omezovat. Ale všichni se učí...bez toho to prostě nejde :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama